10.19.2008

Sunday Shopping Trips



CVS:

Transaction #1

1 Gum Tooth Brush (kids) 3.99
2 Brach Candy Corn 1.29/each
1 Excederin gel caps 1.99
1 Powerade 1.69
1 Colgate Max tooth paste 2.99
1 Listerine rinse 4.49
1 pumpkin pail .99
2 fun glow sticks .99/each

Total= 20.70

Q's:
Gum -.75/1
Excedrin -2/1
Colgate -1.50/1
Listerine -1/1
cvs Q colgate -1/1
extra bucks used 12.50

= OOP 2.44

Received Extra Bucks 16.23
So spent 12.50 EB, got 16.23 (translation is 16.23-12.50=3.73.....then 3.73-2.44OOP=1.29 PROFIT!!!)

Transaction #2

Same as #1, but different Q's & card used

Q's:
Gum -.75/1
Colgate -1.50/1
Excederin -2/1
Listerine -1/1
Extra bucks used 11.00

OOP =$5.10

Spent 11.00 Extra bucks, got $16.23
(translation 16.23-11.00=5.23, so 5.23-OOP 5.10=.13 PROFIT)


Food Lion:
I had to go and get the Edys Ice Cream deal $1.99/each, no Q's but a good deal

Lowes:
I went and got 20 cans of Muir Glen tomatoes, sale is 3/3.99 which is really good for organic canned tomatoes(usually 2.15/can)....I had ALOT of Q's saved up on these...(Had to do 5 transactions)
4 @ 2.15
-.82/each= 1.33

Q's -1/1=.33 per can
Total OOP $1.43 per transactionPin It

No comments: